Filozofická Fakulta

Katedra logiky

Aktuality

Přednáška Teorie důkazů se ve čtvrtek 27.4. nekoná.

26. duben 2017

Obě zkoušky se budou konat společně 19.6. nebo/a 16.6. Poslední termín pro odevzdání závěrečné...
22. duben 2017

Export 61 results:
Sort by: Autor Nadpis Typ [ Year  (Asc)]
2001
Bílková, M., "Monotone sequent calculus and resolution", Comment. Math. Univ. Carolinae, vol. 42, issue 3, pp. 575-582, 2001.
2004
2006
Bílková, M., "Interpolation in Modal Logic", Department of Logic FF UK: FF UK, 2006.
2007
Švejdar, V., "An interpretation of Robinson arithmetic in its Grzegorczyk's weaker variant", Fundamenta Informaticae, vol. 81, no. 1: IOS Press, pp. 347–354, 2007.
Bílková, M., Feasible Disjunction Property and Feasible Interpolation in Modal Logic, , ITI preprint series , vol. 2007-341: ITI preprint series MFF UK, 2007.
Bílková, M., "Uniform interpolation and propositional quantifiers in modal logics", Studia Logica, vol. 85, no. 1: Springer, pp. 1–31, 2007.  Stáhnout: pdf preprint (290.69 KB)
2008
Peliš, M., "Consequence Relations in Inferential Erotetic Logic", Consequence, Inference, Structure: Faculty of Arts, Charles University, pp. 53–88, 2008.  Stáhnout: pdf preprint (261.61 KB)
Friedman, S. - D., and R. Honzík, "Easton's theorem and large cardinals", Annals of Pure and Applied Logic, vol. 154, no. 3, pp. 191-208, 2008.  Stáhnout: pdf preprint (302.84 KB)
Verner, J. L., "Lonely points in $\omega^\ast$", Topology Appl., vol. 155, no. 16, pp. 1766–1771, 2008.  Stáhnout: pdf preprint (187.31 KB)
Bílková, M., A. Palmigiano, and Y. Venema, "Proof systems for the coalgebraic cover modality", Advances in Modal Logic, vol. 7: College Publications, pp. 1–21, 2008.  Stáhnout: pdf (526.87 KB)
Peliš, M., "Some Properties of Kripke Semantics for Intuitionistic Logic", Miscellanea Logica V: Faculty of Arts, Charles University, pp. 53–88, 2008.  Stáhnout: pdf preprint (1001.27 KB)
2009
Majer, O., and M. Peliš, "Epistemic Logic with Relevant Agents", The Logica Yearbook 2008: College Publications, pp. 123–135, 2009.  Stáhnout: pdf preprint (198.44 KB)
Bílková, M., D. de Jongh, and J. J. Joosten, "Interpretability in PRA", Annals of Pure and Applied Logic, vol. 161, no. 2: Elsevier, pp. 128–138, 2009.  Stáhnout: pdf preprint (228.88 KB)
Bílková, M., "Normal forms, Distributive laws, and Uniform interpolants", Consequence, Inference, Structure, vol. VII, Prague, FF UK, pp. 35-45, 2009.
Švejdar, V., "On interpretability in the theory of concatenation", Notre Dame Journal of Formal Logic, vol. 50, no. 1: University of Notre Dame, pp. 87–95, 2009. Abstract  Stáhnout: pdf preprint (182.3 KB)
Honzík, R., "Quick guide to independence results in set theory", Miscellanea Logica, vol. 7, pp. 89–131, 2009.  Stáhnout: pdf (432.54 KB)
2010
Honzík, R., "A characterization of lifting generics for Sacks-like forcings", Acta Universitatis Carolinae, Mathematica et Physica, vol. 51, pp. 49–55, 2010.  Stáhnout: pdf preprint (131.79 KB)
Honzík, R., "Global singularization and the failure of SCH", Annals of Pure and Applied Logic, vol. 161, no. 7, pp. 895-915, 2010.  Stáhnout: pdf preprint (337.43 KB)
Peliš, M., and O. Majer, "Logic of Questions from the Viewpoint of Dynamic Epistemic Logic", The Logica Yearbook 2009: College Publications, pp. 157–172, 2010.  Stáhnout: pdf preprint (183.89 KB)
Bílková, M., O. Majer, M. Peliš, and G. Restall, "Relevant Agents", Advances in Modal Logic: College Publications, pp. 22–38, 2010.  Stáhnout: pdf preprint (236.85 KB)
2011
Hrušák, M., and J. L. Verner, "Adding ultrafilters by definable quotients", Rend. Circ. Mat. Palermo (2), vol. 60, no. 3, pp. 445–454, 2011.  Stáhnout: pdf preprint (216.04 KB)
Peliš, M., Logic of Questions, : Faculty of Arts, Charles University in Prague, 2011.
Peliš, M., and O. Majer, "Logic of Questions and Public Announcements", Eighth International Tbilisi Symposium on Logic, Language and Computation 2009: Springer, pp. 145–157, 2011.  Stáhnout: pdf preprint (305.34 KB)
Bílková, M., J. Velebil, and Y. Venema, "On monotone modalities and adjointness", Mathematical Structures in Computer Science, vol. 21, no. 02: Cambridge Univ Press, pp. 383–416, 2011.
Bílková, M., A. Kurz, D. Petrisan, and J. Velebil, "Relation Liftings on Preorders and Posets", CALCO 2011, vol. LNCS 6859 , pp. 115-129, 2011.
Verner, J. L., Ultrafilters and independent systems, : Faculty of Mathematics and Physics, Charles University in Prague, 2011.  Stáhnout: pdf (2.45 MB)
2012
Švarný, P., "Bohr a jazyk fyziky", Niels Bohr jako vědec, filosof a občan, Pardubice, 2012.  Stáhnout: Svarny:2012:BohrJazyk.pdf (44.67 KB)
Friedman, S. - D., and R. Honzík, "A definable failure of the Singular Cardinal Hypothesis", Israel Journal of Mathematics, vol. 192, no. 2, pp. 719–762, 2012.  Stáhnout: pdf preprint (315.57 KB)
Švarný, P., "Does branching explain flow of time or the other way around?", Proceedings of the First International Conference on Logic and Relativity 2012, 2012. Abstract
Friedman, S. - D., and R. Honzík, "Eastonʼs theorem and large cardinals from the optimal hypothesis", Annals of Pure and Applied Logic, vol. 163, no. 12, pp. 1738–1747, 2012.  Stáhnout: pdf preprint (316.64 KB)
Friedman, S. - D., and R. Honzík, "Supercompactness and failures of GCH", Fundamenta Mathematicae, vol. 219, no. 1, pp. 15–36, 2012.  Stáhnout: pdf preprint (373.74 KB)
2013
Verner, J. L., "Filter convergence in $\beta\omega$", AUC Philosophica et Historica, Miscellanea Logica IX, vol. 2, 2013.  Stáhnout: pdf preprint (495.87 KB)
Friedman, S. D., R. Honzík, and L. Zdomskyy, "Fusion and large cardinal preservation", Annals of Pure and Applied Logic, vol. 164, pp. 1247--1273, 2013.  Stáhnout: pdf preprint (554.09 KB)
Honzík, R., "Large cardinals and the Continuum Hypothesis", AUC Philosophica et Historica, Miscellanea Logica IX, vol. 2, 2013.  Stáhnout: pdf preprint (348.69 KB)
Verner, J. L., "Lonely points revisited", Commentationes Mathematicae Universitatis Carolinae, vol. 54, no. 1: Charles University in Prague, Faculty of Mathematics and Physics, pp. 105–110, 2013.  Stáhnout: pdf preprint (191.43 KB)
Blass, A., M. Hrušák, and J. Verner, "On strong $P$-points", Proc. Amer. Math. Soc., vol. 141, no. 8, pp. 2875–2883, 2013.  Stáhnout: pdf preprint (295.67 KB)
Arazim, P., "Pluralism in Geometry", Acta Universitatis Carolinae Philosophica et Historica 2010, vol. 2, 2013. Abstract  Stáhnout: pdf preprint (119.88 KB)
Douchová, V., and J. Nešetřil, "S. Zeki and Neuroaesthetics – A possible framework to objectify aesthetics", Acta Universitatis Carolinae Philosophica et Historica 2010, vol. 2, 2013. Abstract  Stáhnout: pdf preprint (519.49 KB)
Peliš, M., "Set of Answers Methodology in Erotetic Epistemic Logic", Acta Universitatis Carolinae – Philosophica et Historica, vol. 2/2010, pp. 61–74, 2013.  Stáhnout: pdf preprint (566.46 KB)
Švarný, P., "Wally Axiomatics", Acta Universitatis Carolinae Philosophica et Historica 2010, Miscellanea Logica 9, vol. 2: Charles University, pp. 75–86, 2013.  Stáhnout: pdf preprint (455.09 KB)